www.organisti.sk

100 rokov od narodenia skladateľa a saleziána Jozefa Strečanského SDB
Publikované: Sunday, 25.04. 2010 - 19:13:16
Vec: Rôzne


strecansky.jpgDňa 18. marca tohto roku uplynulo 100 rokov od narodenia skladateľa, hudobníka, dirigenta, učiteľa a kňaza saleziána v jednej osobe, vdp. Jozefa Strečanského SDB. Zároveň 22. júna to bude 25 rokov od jeho úmrtia. Vďaka svojmu hudobnému talentu zložil množstvo náboženských piesní, ktoré sú živé aj dnes doma i v zahraničí.

Spomienkou na tohto významného človeka bude slávnostná sv. Omša v jeho rodnej obci Špačince (to je zhruba 5 km od Trnavy) dňa 23. mája (čas bude včas zverejnený), ktorú bude celebrovať Mons. Mgr. Pavol Zemko, ThD. generálny vikár trnavskej arcidiecézy.

Po slávnostnej bohoslužbe bude nasledovať kladenie venca pri pamätnej tabuli, ktorá je umiestnená na farskom kostole Narodenia Panny Márie. V popoludňajších hodinách sa uskutoční spomienková akadémia v miestnom kultúrnom dome. Po prezentácii fotografií zo života nášho rodáka sa v programe prihovorí zástupca saleziánov na Slovensku, dekan farnosti, starosta obce, vystúpi Folklórna skupina Špačinčanka a iní účinkujúci.

Všetkých Vás na túto spomienkovú slávnosť srdečne pozývame

Informoval Martin Ryška.

Doplnok: Svätá Omša sa začne o 10:30, popoludňajšia akadémia o 14:00. (doplnené 11.5.2010)

Tento článok si môžete prečítať na webe www.organisti.sk
http://www.organisti.sk

Tento článok nájdete na adrese:
http://www.organisti.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=113