Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menuKto je online
Momentálne je 192 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Webová aplikácia pre organistov
RôzneNikoleta nám odoslal(a) nasledujúci článok:
" Plánovanie zdrojov nie je jednoduchá úloha hlavne v kostoloch, kde sú bohoslužby zabezpečované hrou na organe viacerými organistami. V každom kostole existuje istý rozvrh bohoslužieb a pobožností, ktoré hudobne doprevádzajú organisti príp. iní hudobníci. Obyčajne v jednom kostole hrá viacero dobrovoľných organistov, ktorí si jednotlivé bohoslužby medzi sebou rozdelia podľa dohodnutých pravidiel. V čase veľkých sviatkov, keď je rozvrh bohoslužieb zhustený alebo v čase dovoleniek často dochádza ku kolíziám v obsadenosti bohoslužieb, v krajných prípadoch sa stáva aj to, že niektoré sú bez hudobného doprovodu.

Skupina študentov Fakulty informatiky a informačných technológií pod vedením svojho pedagóga sa rozhodla v rámci predmetu Tvorba softvérových systémov v  tíme vyriešiť daný problém, teda navrhnúť a vytvoriť systém pre sieť kostolov, ktorý bude konkrétnemu kostolu umožňovať si automaticky vytvoriť a udržiavať rozvrh bohoslužieb a k nim priraďovať "službukonajúceho" organistu a jeho zástupcu. Cieľom projektu je ponúknuť používateľom interaktívny spôsob prihlasovania, ale aj odhlasovania sa z rozvrhu na konkrétne termíny bohoslužieb.Systém bude rozlišovať dvoch typov používateľov: organistu a hlavného organistu (správca daného kostola). Organista (hráč na organ) je štandardným používateľom. Má právo sa prihlasovať na jednotlivé bohoslužby ako zodpovedný  organista alebo ako jeho náhradník. Hlavný organista je špeciálny typ používateľa, ktorý má právo vytvárať a upravovať rozvrh bohoslužieb pre konkrétny kostol, priraďovať organistov ku svojmu kostolu. Rozvrh sa tvorí na základe harmonogramu bohoslužieb, pričom sa rozlišujú pracovné dni, dni pracovného pokoja a pracovného voľna a kresťanské sviatky v uvedené dni. Pri zmene v rozvrhu dostane každý zainteresovaný používateľ notifikáciu e-mailom.Systém bude verejne prístupný, teda každý kto prejaví záujem sa môže zaregistrovať a požiadať správcu systému o správu nad konkrétnym kostolom. Projekt je v štádiu tvorby a bude nasadený v júni 2009. Pre dodatočné informácie môžete navštíviť stránku projektu : http://labss2.fiit.stuba.sk/TeamProject/2008/team14is-si/.Bc. Ladislav Nagy, Mgr. Nikoleta Habudová "
Publikované: Friday, 01.05. 2009 - 11:50:23 Od: admin

 
Súvisiace odkazy
· Viac o Rôzne
· Ďalšie články od autora: admin


Najčítanejší článok na tému Rôzne:
Spustenie modulu Otázky a odpovedeHodnotenie článku
Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
ZlýMožnosti

 Vytlačiť článok Vytlačiť článok"Webová aplikácia pre organistov" | Prihlásiť/Registrovať | 0 komentárov
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosím zaregistrujte sa
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.14 sekúnd